آخرین نوشته ها

به دلیل مشکلات مفصل و گرفتگی زانو هنگام استفاده از توالت ایرانی، نصب توالت فرنگی در آپارتمان، بیمارستان، هتل و.. به وفور مشاهده می شود از این رو بهتر است با آموزش نصب توالت فرنگی آشنا شوید. در هنگام نصب توالت فرنگی حتما باید نکات کلیدی را رعایت کنید طوری که به اندازه ۲۵ سانتی متر فاصله توالت فرنگی از کاشی دیوار رعایت شود و قطر لوله فاضلاب توالت فرنگی کمتر از ۹۰ میلی متر نباشد.

هنگام نصب توالت فرنگی توجه داشته باشید که بهتر است از چسب آکواریوم برای چسباندن توالت به سرامیک و آب بندی آن استفاده کنید تا اینکه از روش پیچ روپلاک استفاده کنید. برای اینکه بتوانید به صورت دقیق و بدون مشکل از توالت فرنگی از آن استفاده کنید حتما کار نصب توالت فرنگی را به تاسیسات آچار و متخصصین کارآمد آن بسپارید.

موارد مورد نیاز برای نصب توالت فرنگی

 1. متر فلزی
 2. چسب آکواریوم یک تیوپ
 3. پیچ گوشتی متوسط دو سوی
 4. تراز بنایی ۵۰ سانتی متری
 5. توالت فرنگی
 6. رابط لاستیکی یا همان بوگیر ژله ای
 7. شیر پیسوار
 8. نوار تفلون
 9. آچار فرانسه

مراحل نصب توالت فرنگی

قبل از نصب توالت فرنگی حتما دقت لازم را هنگام لوله کشی فاضلاب داشته باشید. استاندارد لوله فاضلاب توالت فرنگی قطر ۹۰ میلی متری است و اگر از لوله فاضلاب ۱۱۰  میلی متری استفاده کنید هنگام تخلیه فاضلاب توالت فرنگی با مشکل تخلیه کامل آن مواجه خواهید شد.

 1. در ابتدای کار بوگیر ژله ای را به لوله فاضلاب وصل کنید که حدود ۵ سانتی متر بوگیر داخل فاضلاب توالت فرنگی قرار میگیرد تا هنگام تخلیه فاضلاب آب فاضلاب بیرون نریزد و کف سرامیک نباشد.
 2. حتما توجه داشته باشید که از بوگیر ژله ای استفاده کنید تا هنگام استفاده توالت فرنگی شاهد ریزش آب نباشید.
 3. با نصب توالت فرنگی از تراز بنایی برای تراز بودن آن استفاده کنید.
 4. پس از نصب توالت فرنگی روی بوگیر ژله ای، دور تا دور توالت فرنگی را با چسب آکواریوم به کف سرامیک بچسبانید.
 5. هنگام استفاده از چسب آکواریوم باید کف سرامیک کاملا خشک باشد.
 6. شیر پیسوار را نصب کنید.
 7. مخزن فشاری روی منبع وصل شود.
 8. بست های نگهدارنده به توالت فرنگی نصب شود.
 9. برای کنترل عمل تخلیه‏ی آب داخل مخزن، دگمه اهرم پمپ تخلیه را بیرون بکشید.

نکات رعایت شده هنگام نصب توالت فرنگی

 • لوله فاضلاب به ارتفاع ۱ تا ۱٫۵ سانتی متری از کف سرامیک قرار بگیرد.
 • هنگام لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی حتما درپوش داشته باشد تا سیمان و…. داخل آن وارد نشود.
 • برای نصب بوگیر ژله ای بهتر است از چسب اکواریوم استفاده کنید.
 • قابلیت پیچ کردن توالت فرنگی به کف سرامیک هست اما استفاده از چسب اکواریوم بهتر است.

تمیزکردن توالت فرنگی بخش مهمی از نظافت خانه است که بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. در ادامه مطلب تمیزکردن توالت فرنگی را به شما آموزش می‌دهیم

اصول تمیز کردن توالت فرنگی

توالت، دستشویی و سرویس بهداشتی از جمله مکانهایی است که تمام افراد از آنها استفاده می‌کنند و همه به تمیزی آن توجه می‌کنند. تمیزکردن توالت فرنگی بخش مهمی از نظافت خانه است که بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. استفاده از توالت فرنگی در خانه‌های ایرانی فراگیر شده و لازم است روش تمیز کردن توالت فرنگی را بدانیم. در ادامه مطلب تمیزکردن توالت فرنگی را به شما آموزش می‌دهیم.

وسایل مورد نیاز جهت تمیز کردن توالت فرنگی

جهت تمیز کردن توالت فرنگی به یکسری وسایل نیاز داریم. وسایل مورد نیاز جهت تمیزکردن توالت فرنگی عبارتند از:
برس دستشویی
دستکش
اسفنج
تمیز کننده کاسه توالت (مثلا نوشابه)
اسپری ضد عفونی (می‌توانید از ترکیب سرکه و آب استفاده کنید) که برای تمیزکردن توالت فرنگی به همه آنها نیاز داریم.

شروع کار با کاسه توالت

برای شروع کار از کاسه توالت شورع می‌کنیم. ماده تمیز کننده کاسه توالت یعنی همان نوشابه را به زیر لبه‌های توالت فرنگی بریزید و بگذارید تا از لبه‌ها به پایین بیاید. حالا از برس دستشویی برای تمیز کردن کاسه توالت استفاده کنید و به خوبی کاسه توالت فرنگی را بسابید.
پس از اینکه خوب همه جا را نوشابه ریختید و با برس تمیز کردید، در توالت فرنگی را ببندید و برای 10 تا 15 دقیقه صبر کنید. پس از این مدت توالت فرنگی تمیز خواهد شد.

شروع به تمیز کردن روی توالت کنید

پس از آنکه در توالت فرنگی را بستید، با استفاده از محلول ضد عفونی کننده (ترکیب آب و سرکه) و همچنین یک اسفنج شروع به تمیز کردن ناحیه تانک و در توالت فرنگی بکنید.

در توالت فرنگی را باز کنید

پس از این که کار تمام شد نوبت این است که در توالت فرنگی را باز کنید. حالا در توالت فرنگی را بعد از 10 تا 15 دقیقه باز کنید و دوباره شروع به تمیز کردن لبه‌ها، گوشه‌ها و اطراف کاسه توالت فرنگی کنید. این بخش شاید کثیف‌ ترین قسمت تمیز کردن توالت فرنگی باشد و شاید چندش آورترین قسمت. با کمی زحمت و استفاده اسپری ضد عفونی کننده می‌توانید به راحتی تمام کثیفی های کاسه توالت فرنگی را از بین ببرید. پس از اتمام این کار یک بار دیگر با برس دستشویی کاسه توالت را تمیز کنید و تمیزی کاسه توالت فرنگی را ببینید.

دستشویی را تمیز نگه دارید

تمیزکردن توالت فرنگی لازم است و بهتر است که همیشه دستشویی فرنگی را تمیز نگه دارید تا از رفتن آبرویتان جلوی مهمان جلوگیری کنید و مهمانها از دیدن توالت فرنگی شما لذت ببرند. زیرا وجود کثیفی در لبه‌های زیرین اصلا جلوه جالبی به توالت فرنگی شما نمی‌دهد و چهره توالت فرنگی را زشت می‌کند. همچنین در صورتی که پس از هر دفعه استفاده از توالت فرنگی در تمیزی و نظافت آن دقت به خرج دهید، مطمئنا موقع تمیز کردن توالت زحمت کمتری خواهید کشید و دیگر نیازی به تمیزکردن توالت فرنگی نخواهید داشت.

توصیه های عمومی برای مقابله با رطوبت حمام

توصیه های عمومی برای مقابله با رطوبت حمام

وقتی از شیرآلاتی استفاده می کنید که کنترل دما و جریان آب در آن جدا است، باید به محل قرارگیری آنها دقت کنید. شاید بخواهید تنظیم دما در گردن شیر صورت گیرد و تنظیم جریان در دسته. تصمیم بگیرید می خواهید چه تعدادی از این کنترل کننده ها را داشته باشید. گزینه های زیادی در سیستم لوله کشی وجود دارد؛ اگر پیش از خرید درباره ی این موارد تصمیم بگیرید، فرآیند نصب خیلی آسان تر خواهد شد.

مکان قرارگیری سردوشی دستی را در حمام مشخص کنید!

اگر در حمام خود نیمکت دارید، به دسترسی و کنترل سردوشی دستی در هنگام نشستن توجه کنید. شیر تنظیم جریان بر روی سردوشی دستی بسیار مناسب است، اما غالبا این کنترل کننده ها در مرکز حمام هستند.

دقت نکردن به هر کدوم از این مسایل می توانند مشکلات خودشان را به همراه داشته باشند و این قسمت مهم از منزل مشکلاتی عجیب و غریب زیادی که شاید به دهن شما خطور نکند ولی باعث آسیب هایی جدی می شود، باعث ایجاد رطوبت حمام می شود کلینیک ساختمانی شریفی روش هایی را در مقابله با رطوبت حمام ایجاد می شود را بررسی کرده و در اختیار شما عزیزان قرار می دهد تا شیرآلات سالم تر و حمام بدون رطوبت و بخار داشته باشید.

رطوبت حمام چه مشکلی دارد؟

رطوبت و نم زياد در خانه و حمام ، علاوه بر اينكه به ساختار داخلی حمام صدمه مي‌رساند، يكي از اصلي‌ترين زمينه‌سازهاي ايجاد و افزايش رشد باكتري‌ها، قارچ‌ها و ميكروب‌ها در محيط مي‌شود كه براي سلامتي افراد خانواده بسيار مضر است. اما شما مي‌توانيد با اقداماتي از قبيل تهويه خوب كه شامل تهويه مناسب سرويس‌هاي بهداشتي و خشك نگه داشتن محيط خانه است، عايق‌بندي اصولي و كاهش مصرف آب، محيط خانه خود را دور از رطوبت و سالم‌تر نگه داريد. روطوبت داخل حمام باعث خرابی و پوسیدگی شیرآلات و زنگ زدگی آنها می شود.
رطوبت حمام باعث تقطیر میشود، این تقطیر است که مشکلات زیادی برای حمام ایجاد میکند. هر زمان که از حمام استفاده میکنید؛ رطوبت با هوای داخل حمام ترکیب میشود و به صورت بخار آب فضای حمام را پر میکند. زمانی که این بخار آب با سطوح سرد برخورد میکند دوباره به شکل مایع درآمده و به صورت قطرات آب بر روی شیشه، آینه و شیرآلات حمام مینشیند.

اگر بخار گرفتن اعصاب خرد کن آینه بعد از استحمام را نادیده بگیریم، این رطوبت آسیب های جدی تری به حمام وارد خواهد کرد؛ در دراز مدت این رطوبت رنگ های دیوار را خراب کرده و باعث رشد کپک ها و قارچ های مضر در حمام خواهد شد.

توصیه های عمومی برای مقابله با رطوبت حمام

راهکارهایی برای مبارزه با تقطیر و رطوبت حمام وجود دارد که هر چند برخی ساده و برخی پیچیده و پر هزینه، اما همگی بسیار موثر هستند.

تهویه

بیش از هر چیز مطمئن شوید حمام سیستم تهویه مناسبی داشته باشد تا رطوبت بتواند به خارج انتقال یابد و حمام خشک بماند. یک راه ساده آن است که حین استحمام پنجره حمام را مقداری باز کنید تا بخار بتواند از حمام خارج شود. راه دیگر استفاده از یک فن در حمام است؛ فن باعث گردش هوا میشود و هوای مرطوب را به خارج هدایت میکند. اگر در حمام از فن استفاده میکنید، مطمئن شوید پره های فن تمیز هستند و به بهترین شکل کار میکند. بهتر است حین استحمام و نیم ساعت بعد از آن فن را روشن بگذارید تا رطوبت به طور کامل از فضا خارج شود.

رطوبت گیر

نصب دستگاه رطوبت گیر در حمام باعث جذب رطوبت هوای حمام شده و از مشکلات بعدی جلوگیری میکند. با توجه به ابعاد حمام میتوانید دستگاه مناسب تهیه کنید. دستگاه های بزرگ برای فضاهای بزرگ و دستگاه های کوچکتر برای فضاهای کوچک طراحی شده اند.

گرم نگاه داشتن حمام

هر چه فضای حمام گرمتر باشد، تقطیر کمتر شده و دیوارها کم تر عرق میکنند. فضاهای گرم تر باعث میشود رطوبت بیشتری را به هوا منتقل میکند و از طری دیواره ها و سطوح سرد کمتری برای تقطیر دارد. نصب یک شوفاژ میله ای کوچک در حمام تا حد زیادی مشکل رطوبت حمام را رفع میکند و از نشست قطرات آب بر سطوح جلوگیری مینماید.

خشک کردن سطوح

پس از استحمام و هر زمان که رطوبت فضا زیاد میشود، چند دقیقه زمان بگذارید و دیوارها را با پارچه دستمال بکشید تا خشک شود. به راحتی با یک تکه پارچه حوله ای یا دستمال توالت میتوان دیوارها و آینه و شیشه را خشک کرد. اگر چه کار سخت و غیر معمولی به نظر میرسد اما کاملا اثر بخش است.

پوست شدن رنگ دیوارهای حمام

یکی از مشکلات رایجی که رطوبت حمام ایجاد میکند پوست شدن رنگ دیوارها است. در دراز مدت رنگ دیوار شروع به جدا شدن میکند و مجبور هستید هر چند وقت یکبار کل دیوار را رنگ آمیزی کنید. برای پیشگیری از بروز چنین مشکلی، اول از تهویه مناسب فضا مطمئن شوید. تا حد ممکن سعی کنید دیوار فضاهای مرطوب را با سرامیک بپوشانید و یا از رنگ های مخصوص مقاوم در برابر رطوبت استفاده کنید.

جلوگیری از رشد قارچ و کپک

رطوبت زیاد بستر مناسبی برای رشد قارچ و کپک در فضای حمام ایجاد میکند که مطمئنا چیزی نیست که کسی دوست داشته باشد. خوشبختانه روش هایی برای جلوگیری از شکل گیری این موجودات مزاحم در حمام وجود دارد.

بهتر است بعد از هر بار استحمام کف حمام را با یک تی لاستیکی خشک کنید، هدایت کردن رطوبت و آب باقیمانده به خروجی فاضلاب باعث کاهش رطوبت فضا شده و از رشد قارچ و کپک در حمام جلوگیری میکند.

راهکار بعدی بندکشی صحیح درز کاشی و سرامیک ها است. به طور کلی رطوبت در شیار میان کاشی ها محبوس میشود و بستر ایده آلی برای پرورش قارچ و کپک فراهم میکند. بند کشی صحیح تا حد زیادی از ایجاد شکاف میان کاشی و سرامیک حمام جلوگیری میکند و طبیعتا امکان رشد کپک و قارچ را کاهش میدهد.

بهتر است به صورت مداوم وضعیت رطوبت حمام را بررسی کنید و در دوره های منظم حمام را به صورت کامل با شوینده های مناسب تمیز کنید.

خصوصیات فر توکار خوب ایرانی

فر توکار چیست

فر به انگلیسی از دیرباز نقش شایانی در پخت و پز و تهیه غذا برای انسان داشته و با پیشرفت تکنولوژی به شاخه هایی تقسیم شده از جمله فرهای صنعتی و فرهای خانگی که امروزه فر های توکار آشپزخانه وسیله ای بسیار پر طرفدار و شیک در طراحی های مدرن آشپزخانه به شمار می رود که نمونه تکامل یافته همان تنور قدیمی هستند با این تفاوت اساسی که در فرهای خانگی امروزه این تنور از همه جهت بسته شده و دیگر فضای بازی در آن برای هدر رفتن گرما وجود ندارد و بیشتر انرژی به کار رفته مصرف می شود. که این امر و باور تاثیر زیادی در روند انتخاب ما در هنگام خرید خواهد داشت.

پس با نگاهی سطحی به این نتیجه می رسیم که فر همان تنور پیشرفته بوده و می توان از آن برای پخت و پز غذا به شیوه های مختلف کمک گرفت لذا اگر بدانیم نقش و فناوری اصلی این محصول چیست ٬ کمک بسیاری در انتخاب ما برای خرید این محصول خواهد داشت.و حال بیاییم با این مقدمه با طرح چند سوال رایج یک فر خوب انتخاب کنیم.

استفاده از فر حرفه ای و مجزا ، در ایران ، تقریبا چند سالیست که متداول شده و تا قبل از اون اکثر ما افق دیدمون نسبت به فر نهایتا در حد فر اجاق گازهای مبله محدود میشد اما به مرور با وارد شدن غذاهای فرنگی که عمدتا پخت آنها با فر حرفه ای انجام میشود ، فرهای حرفه ای و لوکس جای خودشان در آشپزخانه های ایرانی باز کردند تا جایی که امروزه فر آشپزخانه تبدیل به عضوی جدا نشدنی از تجهیزات مورد نیاز کدبانوهای این سرزمین شده است.
البته خصوصیت طبخ بدون روغن غذا ، به وسیله تکنولوژی های خاص فرهای برقی یا گازی با رژیم های غذایی زندگی های ماشینی امروزه سازگاری بیشتری دارد و با استفاده درست از فرهای خانگی ، می توانیم نگرانی بابت چاقی و اضافه وزن را نداشته باشیم .از طرفی با استفاده حرفه ای از فرهای مدرن آشپزخانه به راحتی میتوان تمام فست فودهای متداول رستورانها را با کیفیت بسیار بهتر و رعایت نکات بهداشتی به راحتی در خانه طبخ نمود و علاوه بر صرفه جویی های مالی ، از شر غذاهای تکراری و روزمره خلاص شد و صرف غذا در کنار خانواده لذبتخش تر شود.
اولین قدم در هر خریدی از جمله خرید فر خوب، تعیین اولویتها و طبقه بندی آنهاست. یعنی اینکه ببینیم از فر آشپزخانه چه انتظاراتی داریم و چقدر این انتظاراتمون نسبت به هم اولویت دارند.
به عنوان مثال اگر استفاده شما از فر آشپزخانه محدود به غذای ساده ای مثل مرغ تنوری و سیب زمینی تنوری و پیتزا و… می شود و در واقع فر نقش یه ابزار فرعی در آشپزخانه دارد و از لحاظ بودجه ای نمیخواهید هزینه بالایی بابت این وسیله انجام بدید ما با توجه به این اولویتها به شما فرهای ایرانی و تولیدی داخل که از کیفیت مطلوبی هم برخوردارند، مثل فر توکار اخوان کد F22 را پیشنهاد میکنیم.

فر توکار اخوان کد F22 - کلینیک ساختمانی شریفی
فر توکار اخوان کد F22

حال اگر یک فرخوب آشپزخانه برای شما کارایی فراتر از طبخ غذاهای ساده و متداول دارد و یا به دنبال شیرینی پزی و پخت غذاهای خاص فرنگی نظیر استیک و … هستید ، می بایست خرید هوشمندانه تری داشته باشید تا علاوه بر خرید یک فر لوکس و حرفه ای ، هزینه بالایی نپردازید.
درواقع برای خرید فر حرفه ای نیاز به در نظرگیری توانایی های خاص خود و تجربیات قبلیتان دارید تا فر آشپزخانه ای تهیه کنید که استفاده از آن برایتان آسان و لذت بخش باشد که البته امروزه فرهایی تولید شدند که با طراحی ساده و منوی تصویری ، استفاده از فر را برای هر نوع کاربری بسیار آسان نموده اند.

خصوصیات فر توکار خوب ایرانی

سایز : اغلب فرهای توکار موجود در بازار دارای عرض 60 ، 68، 76 و 91 سانتیمتر می باشند. بر اساس بررسی های انجام شده رایج ترین فر توکار دارای عرض 76 سانتیمتر ( در ایران عرض 60 سانتیمتر) می باشد. اگر قصد خرید یا تعویض فر توکار خود را دارید به اندازه فضای موجود در کابینت دقت کنید. در هنگام نصب فر توکار ضمن سپردن نصب به کارشناس به دو نکته مهم در بازکردن پیچ های اطمینان فر توکار و 2 تا 3 سانتیمتر جلو آوردن فر توجه کنید.

سوخت مصرفی : فرهای برقی بر اساس بررسی های انجام شده محبوبترین نوع فر توکار در بازارند. برای گازهای صفحه ای هر دو نوع فر برقی و گازی این قابلیت را دارند که عملکرد خوبی داشته باشند. اما از نظر شما شاید تنظیم کردن حرارت با ولوم شعله گاز آسان تر باشد و زمانی که ولوم گاز را از زیاد به متوسط تغییر می دهید حرارت ظرف و غذا به سرعت تغییر یابد.

ظرفیت : زمانی بود که هنگام انتخاب یک فر توکار در یک طیف کوچک و بدون ویژگی تمیز کنندگی خودکار دچار سردرگمی می شدید. طولی نکشید که تولید کننده ها راه هایی را برای افزایش ظرفیت فر های توکار یافتند، که در حال حاضر طیف وسیعی را تشکیل می دهند. در بررسی های انجام شده فرهای توکار دارای امتیاز قابل قبول تا عالی را به خود اختصاص داده اند. در بررسی ما کوچکترین فر دارای 58 لیتر ظرفیت و بزرگترین آن دارای بیشتر از 78 لیتر ظرفیت می باشد.

انواع فر توکار : پرفروش ترین نوع فر توکار مدل برقی با عرض 76 سانتیمتر می باشد. فر ها به صورت مجزا و دابل موجود هستند. در صورت انتخاب یک مدل خاص از برندهای معتبر موجود در فروشگاه هایپرکیت به فضای لازم برای نصب این فر در کابینت توجه کنید. برخی از کاربران در مورد صدای فن خنک کننده فر های توکار رضایت ندارند و در بخش نظرات به آن اذعان کرده اند. لذا قبل از خرید فر توکار به خوبی این موضوع را بررسی نمایید.
فر های مجزا : اطمینان حاصل کنید که کنترل های فر به راحتی قابل رویت و در دسترس باشند و درب فر در ارتفاعی باشد که از خم شدن غیر ضرروی جلوگیری کند.
فرهای دابل : داشتن دو فر امکان پخت همزمان غذاهای متفاوت در دماهای مختلف را به شما خواهد داد.

ویژگی های ارزشمند : هر چه ویژگی های فر توکار بیشتر، قیمت آن بالاتر است. اما برخی ویژگی ها واقعا باعث راحتی و ایمنی بیشتر میشوند. از جمله ویژگی های ارزشمند فر داشتن سیستم تمیز کننده فر و قابلیت جداسازی قطعات داخلی فر به منظور تسهیل پاکیزگی محفظه فر را می توان نام برد.

قفل کودک : این اجازه را به شما میدهد تا کنترل های فر را غیر فعال کنید. این مورد به خانم های خانه دار و دارای فرزند خردسال توصیه می شود.

نصب مناسب : رعایت نکات نصب فقط توسط یک متخصص نصب فر توکار دارای بیشترین تضمین خواهد بود.

برند : امروزه برندهای متعبر تنوع بالایی در فرهای توکار ارائه میدهند. از ویژگی تمیز کنندگی خودکار تا امکان پخت با برنامه های متنوع، کم شدن صدای فن خنک کننده فر و مجهز شدن به فن کانوکشن برای پخت یکنواخت غذا …
فروشگاه هایپرکیت بهترین و پرفروش ترین مدل های فر توکار از معتبرترین برندهای ایرانی و خارجی را در انتهای این صفحه به صورت اسلاید شو جهت بررسی مشتریان عزیز ارائه می کند.

بتن کن 2 کیلویی توسن- 8020H

بتن کن چیست

کلینیک ساختمانی شریفی قصد دارد یکی از ابزارآلات برقی- بتن کن بیشتر آشنا شویم. این گروه از ابزار آلات از بزرگ‌ترین های خانواده ابزار آلات برقی می‌باشند و عمده وظیفه‌ی آن‌ها ایجاد تخریب بر روی بناهای ساختمانی می‌باشد. از شاخص‌ترین نکات این سری از ابزار آلات می‌توان به سنگین و پر قدرت بودن آن‌ها اشاره کرد، اساس ساخت این نوع از ابزار آلات بر مبنای وظیفه آنها که تخریب سطوح غیر فلزی مانند دیوارها و … است استوار می‌باشد. از بهترین و پرکاربردترین این ابزارها دریل ، بتن کن، تخریب، پیچ گوشتی برقی، پیچ گوشتی درایوال می توان نام برد که تقربا در تمام حوزه ها صنعتی و کارگاهی مورد استفاده قرار می گیرند. کاربرد زیاد این نوع از ابزار آنها را به محبوب ترین ابزارآلات استفاده در تمامی صنایع کرده است. این ابزار آلات حتی در مصارف خانگی هم به فراخور کاربرد آنها مورد استفاده قرار می گیرد. ولی عمده کاربرد آنها در کارگاه ها و صنایع مختلف است. از جمله صنعت چوب و فلز که هم در کارگاه و هم در کارخانجات استفاده از این نوع ابزار دیده می شود.

تفاوت بتن کن با دریل که به اصطلاح عامیانه به آن دلر گفته می شود که با حرکت دورانی سریع برای سوراخ کردن به کار می‌رود. دریل‌ها با توجه قدرتی که دارند از سوراخکاری چوب تا فلزات و حتی در بتن می‌توانند به کار گرفته شوند. چکش ، یکی از ابزار پر مصرف در صنعت می باشد. چکش انواع متفاوتی دارد که چکش تخریب یکی از انواع آن است . از چکش تخریب برای تخریب انواع بتن ، دیواره و سازه ها ، تخریب آسفالت و سنگ های سخت و … استفاده می شود.

بتن کن ها در ظرفیت های گوناگون برای سوراخکاری و کنده کاری بتن و دیوار کاربرد دارند و جهت امور نصب و تاسیسات مورد استفاده قرار می گیرند.

دریل های بتن کن

دریل های بتن کن به دو گروه بتن کن چهار شیار و پنج شیار تقسیم می شوند. دریل بتن کن پنج شیار دارای مته گیر و تجهیز شده به سیستم SDS MAX می باشد که دارای قدرت فراوانی است که این سیستم مکمل سیستم اتصال چهارشیار SDS Plus می باشد. دستگاه های بتن کن پنج شیار توانایی وارد کردن ضربه های بسیار قدرت مند و قوی در حین تخریب و حفاری را دارا هستند و اغلب آنها دارای سیستم میرایی لرزش AVS)) هستند که این ساز و کار باعث دفع لرزش می شود. سیستم ابزار گیر این دستگاه عموما، شش گوش (HEX) می باشد.

سیستم مته گیر  SDS MAX  برای سخت ترین و سنگین ترین عملیات سوراخکاری و کنده کاری ارائه شده است. اگر کار شما عملیات تخریب و کندن بتن های سنگین است. قطعا SDS MAX  بهترین گزینه پیش روی شماست چرا که نسبت به سیستم SDS Plus  دارای قدرت بیشتری است.

نحوه انتخاب بهترین مته

مته ها به لحاظ ساختار و موارد استفاده تنوع بسیار زیادی دارند. بنابر این برای هر کاربرد، باید از نوعی که خاص آن فعالیت طراحی و ساخته شده است، استفاده گردد. انتخاب اشتباه و یا استفاده نا به جا گاهی موجب شکستن مته و بروز خطراتی برای اپراتور می شود، پس پیشنهاد می کنیم که بسته به نوع متریالی که باید سوراخکاری شود جنس مته انتخاب شود. با این کار اطمینان حاصل می شود که حفره ایجاد شده بدون اشکال بوده و همینطور اپراتور و تجهیزات مورد استفاده نیز آسیبی نمی بینند.

نحوه ی نصب شیر ظرفشویی

نصب شیر اهرمی

همه ما ممکن است به دلایل مختلفی نیار داشته باشیم شیر ظرفشویی و یا روشویی خود را تعویض کنیم حال سوال اینجاست که آیا فقط افراد متخصص می‌توانند این گونه کارها را انجام دهند یا خودمان نیز از پسشان برمی‌آییم؟ کلینیک ساختمانی شریفی در این مطلب کاربردی و مفید راهنمای نصب شیر اهرمی ظرفشویی را برای شما گردآوری و منتشر کرده است تا شما نیز بتوانید شیر اهرمی ظرفشویی و روشویی خود را به راحتی تعویض کنید و یا اگر شیر جدیدی برای سینک ظرفشویی خود خریداری کرده‌اید آن را بدون هیچگونه مشکلی نصب کنید.

راهنمای نصب شیر اهرمی ظرفشویی

ابزارهای موردنیاز برای نصب شیر اهرمی ظرفشویی :

 • کاردک
 • انبردست
 • آچار فرانسه
 • چاقوی بتونه

وسایل مورد نیاز برای نصب شیر اهرمی ظرفشویی :

 • سطل
 • موم سیلیکون
 • حوله
 • تمیزکننده سینک
 • چراغ قوه
 • روغن زیتون

حال که شیر آب اهرمی جدید خود را خریداری کرده و تمامی وسایل و ابزارهای موردنیاز که در بالا اشاره شد را تهیه کرده‌اید آموزش نصب شیر اهرمی ظرفشویی را در 6 مرحله شروع می‌کنیم:

آموزش نصب شیر اهرمی ظرفشویی

نصب شیر اهرمی

مرحله 1- بستن ورودی‌های آب :

آموزش نصب شیر اهرمی

ابتدا برای ایمنی و راحتی کار شما زیر سینک ظرفشویی خود را با حوله پاک کنید تا نم نباشد و تمامی وسایلی که در اطراف آن وجود دارد را خالی کنید تا به راحتی بتوانید کار نصب و یا تعویض را انجام دهید. سپس لوله‌های آب سرد و گرم را ببندید اگر شیر مخصوصی برای آن‌ها در زیر سینک وجود ندارد آب را از فلکه اصلی قطع کنید. سپس شیر آب را باز کنید تا فشار موجود در داخل آن تخلیه شود

مرجله 2  – خارج کردن شیر آب قدیمی :

 راهنمای نصب شیر اهرمی

بعد از بستن شیر‌ها خطوط شیر قدیمی را با استفاده از آچر فرانسه و انبر دست جدا کنید اگر این خطوط دچار خوردگی شده‌اند بر روی آن‌ها روغن زیتون بمالید و چند دقیقه صبر کرده و سپس اقدام به باز کردن آن‌ها نمایید. در هنگام باز کردن هرکدام از خطوط زیر آن‌ها سطل را قرار دهید تا آب موجود در خطوط در سطل تخلیه شود. سپس مهر و موم شیر قدیمی را با استفاده از چاقوی بتونه از بین ببرید تا بتوانید آن را از سینک ظرفشویی جدا کرده و کنار بگذارید. این کار را نیز با صبر و حوصله انجام دهید تا آسیبی به سینک وارد نشود.

مرحله 3 – آماده سازی‌های لازم برای نصب شیر اهرمی جدید :

راهنمای نصب شیر اهرمی ظرفشویی

برای اینکه شیر اهرمی جدید به درستی در جای خود قرار گرفته و زیبا دیده شود، باید محل نصب را مهر و موم کنید، این کار به وسیله موم سیلیکون انجام می‌شود که می‌توانید آن را از مغازه‌های لوله کشی خریداری کنید. کمی از این موم سیلیکون را در اطراف سوراخ‌های موجو بریزید تا زمانی که شیر جدید را نصب می‌کنید آن به درستی در جای خود قرار بگیرد و در هنگام باز و بسته کردن دچار مشکل نشود.

آموزش نصب شیر اهرمی ظرفشویی

نصب شیر اهرمی ظرفشویی

مرحله 4 – نصب شیر اهرمی جدید ظرفشویی :

نصب شیر ظرفشویی

واشر آب بندی مخصوص را روی هیدرولیک قرار دهید و لوله‌ها را از درون سوراخ‌های آن عبور دهید، این واشر ما بین سینک و شیر برای آب‌بندی قرار خواهد گرفت و موم سیلیکون نیز به آن خواهد چسبید. سپس مانند شکل لوله‌ها را این بار از سوراخ‌های سینک عبور دهید به صورتی که شیر اهرمی مانند عکس بالا قرار بگیرد. به مدت یک دقیقه شیر با با نیروی کم به سمت سینک فشار دهید تا شیر به درستی در جای خود قرار بگیرد.

مرحله 5 – محکم کردن شیر و تنظیم آن :

 راهنمای نصب شیر اهرمی

در این مرحله از نصب شیر اهرمی ظرفشویی، شما باید مهره‌ها را بر روی لوله‌های آب نصب کنید (می‌توانید از نوار تفلون نیز کمک بگیرید). دقت کنید که از آچار برای این کار استفاده کرده و مهره‌ها را طوری ببندید که شکل و جهت سوپاپ آب شیر تغییر نکند. مانند عکس پایین عمل کنید.

مرحله 6 – بستن خطوط لوله جدید :

آموزش نصب شیر اهرمی

لوله‌های شیر اهرمی جدید را از هر دو طرف به خطوط لوله آب وصل کنید، دقت کنید که شیر آب سرد و گرم را به درستی به لوله مخصوص خود وصل کرده باشید. حال خطوط آب گرم و سرد را که در ابتدای کار بسته بودید باز کنید، سپس به سراغ شیر اهرمی رفته و آن را نیز باز کنید، به مدت یک دقیقه شیر آب را باز بگذارید تا در صورت گرفتگی باز شود.

توالت فرنگی بهتر است یا ایرانی

توالت فرنگی بهتر است یا ایرانی؟

استفاده از توالت فرنگی و ایرانی هرکدام مزایا و معایبی دارد. توالت ایرانی یا توالت فرنگی، در نوع خود مضرات و حسناتی را دارند. به عنوان مثال؛ گفته شده استفاده دائمی از توالتهای ایرانی ایجاد پادرد و کمردرد میکنند اما در برابر آن؛ استفاده زیاد از توالت فرنگی نیز از نظر گوارشی و بهداشت پوست بسیارمضر است و انسان را دچار بیماری های دردناکی مانند کولیت یا قولنج روده و همچنین در صورت عدم رعایت بهداشت توسط افراد قبلی استفاده کننده از توالت؛ ایجادانواع حساسیتها و بیماریهای پوستی می کند.. اگر فیزیولوژی گوارش را مدنظر قرار دهیم، به مضرات توالت صندلی یا فرنگی پی خواهیم برد.

شاید باورتان نشود، اما نحوه نشستن روی توالت فرنگی که امروزه در کشور رواج زیادی دارد نیز باعث ایجاد و تشدید این مشکلات می شود و البته خطر برخی دیگر از بیماری ها را نیز افزایش می دهد. کلینیک ساختمانی شریفی این مطلب قصد داریم شما را با تاثیر نحوه نشستن صحیح در توالت فرنگی بر سلامتی مان بیشتر آشنا کنیم.

نشستن در حالت 90 درجه روی توالت فرنگی ممکن است که باعث بروز مشکلاتی برای بدن شود. به گفته محققان چمباتمه زدن (وضعیت نشستن روی توالت ایرانی) بهترین وضعیت بدنی برای دفع راحت و تخلیه کامل روده و کلیه ها است.
هر روز به تعداد افرادی که از مشکلات گوارشی و یبوست شکایت می کنند افزوده می شود. تغذیه اکثر ما سرشار از قند، نمک و مواد چرب است که بدن برای هضم و دفع آنها دچار مشکل می شود. البته باید بدانید که نوع تغذیه تنها دلیل بروز چنین مشکلاتی نیست.

خطا در نحوه نشستن

احتمالا شما هم در سایت ها و شبکه های اجتماعی در خصوص وضعیت نادرست نشستن روی توالت فرنگی، زیاد مطلب دیده و خوانده اید. در واقع به عقیده متخصصان وضعیت نشستن در حالت 90 درجه مناسب فیزیولوژی بدن ما نیست و این شیوه های مدرن می توانند برای بدن مشکل ساز شوند.

امروزه خیلی از خانه های قدیمی کوبیده شده و با معماری مدرن ساخته می شوند. به همین دلیل نیز در اکثر خانه ها توالت فرنگی استفاده می شود. خیلی از افراد نیز به دلیل زانودرد و مشکلات دیگر علاقه بیشتری به استفاده از این نوع توالت ها نشان می دهند. اما باید بدانید که این توالت های مدرن منشا بسیاری از مشکلات گوارشی است و مدل آنها باعث می شود که در حین استفاده در وضعیتی بنشینید که برای سلامتی مفید نیست. بر اساس یافته های محققان آلمانی نشستن 90 درجه روی توالت فرنگی در حین دفع مدفوع باعث افزایش خطر بروز بواسیر و یبوست می شود

واقعیت این است که نشستن روی توالت فرنگی که مانند نشستن روی صندلی است، یعنی قرار دادن پاها روی زمین و ایجاد زاویه 90 درجه بین باسن و بالاتنه باعث فشار به رکتوم شده و مدفوع به سختی از روده عبور می کند و به بیرون دفع می شود.

نشستن با زاویه 90 درجه چه مشکلاتی برای بدن ایجاد می کند؟

براساس یافته های جدید محققان ژاپنی، نشستن در حالت 90 درجه روی توالت فرنگی ممکن است باعث بروز مشکلاتی در بدن شود، از قبیل:

– یبوست های مکرر

– تحریک مکرر رکتوم

– عفونت ادراری

– دردهای موضعی

– مشکلات متعدد زنانگی

– هموروئید یا بواسیر

بررسی های محققان میکروبیولوژیست آلمانی نیز این یافته را تایید می کند. بر اساس یافته های آنها نیز نشستن 90 درجه روی توالت فرنگی در حین دفع مدفوع باعث افزایش خطر بروز بواسیر و یبوست می شود.

به عقیده این محققان نشستن 90 درجه، به جای تسریع روند دفع، باعث باعث طولانی شدن آن می شود. در واقع در این وضعیت، کانال مقعد که زمینه خروج مدفوع را فراهم می کند به خوبی باز نمی شود. در نتیجه روده به سختی و با سرعت کم تخلیه می شود.

توالت فرنگی و بیماری های مقاربتی:

بیماری ها و عفونت های انتقالی تماس جنسی ، فقط هنگام مقاربت های جنسی و از طریق خون و مایعات جنسی فرد آلوده منتقل می شود و إمکان ندارد به بیماری هایی مانند کلامیدیا ، سوزاک، سیفلیس و ایدز از روی نشستن روی توالت فرنگی مبتلا شویم زیرا این باکتری ها و ویروس ها نمی توانند خارج از بدن فرد به مدت طولانی زندگی کنند.

اما ویروس عامل تبخال تناسلی می تواند از طریق تماس پوستی هم انتقال پیدا کند. عفونت تریکومونایی هم یک بیماری عفونی است که از راه تماس مستقیم جنسی یا تماس اندام تناسلی با حوله خیس و یا صندلی خیس توالت فرنگی إیجاد می شود البته ، احتمال ابتلا به آن از راه مقاربت خیلی بیشتر است .

به نظر می رسد استفاده از توالت های فرنگی مکان های عمومی خطر انتقال بیماری های پوستی نظیر کورک ، قارچ پوستی و انواع دمل و تبخال بیشتر است اما در مکان هایی که قسمت نشیمنگاه توالت فرنگی مرتب تمیز می شود ، می توان از آن استفاده کرد.

چمباتمه زدن به جای نشستن

به گفته محققان ژاپنی چمباتمه زدن (وضعیت نشستن روی توالت ایرانی) یا همان وضعیت اسکات در ورزش، بهترین وضعیت بدنی برای دفع راحت و تخلیه کامل روده و کلیه ها است. البته در سال 1964 نیز اعلام شده بود که بهترین وضعیت نشستن روی توالت فرنگی، حالت چمباتمه زدن و جمع کردن ران ها به داخل شکم است.

توجه داشته باشید که در روش چمباتمه زدن، مشکل دفع مدفوع کاهش پیدا کرده و روده بزرگ در وضعیت بهتری قرار می گیرد. وضعیت چمباتمه زدن باعث کاهش فشار وارده به پرینه شده و فشار روی رگ های مقعد و رکتوم را کاهش می دهد. این وضعیت همچنین از بروز هموروئید، آپاندیسیت، التهاب روده و دیگر مشکلات مربوط به یبوست پیشگیری می کند. گفته می شود که قرار گرفتن در وضعیت نامناسب (نشستن 90 درجه) در هنگام دفع مدفوع می تواند خطر بروز سکته مغزی را نیز بالا ببرد. اگر مشکل زانودرد ندارید و می توانید از توالت ایرانی استفاده کنید، باید بدانید که بیشتر به نفع سلامتی تان است.

البته اگر از مشکل یبوست رنج می برید، یادتان باشد که علاوه بر اصلاح وضعیت نشستن در توالت لازم است که از موادغذایی حاوی فیبر فراوان مانند میوه ها و سبزیجات استفاده کنید. کاهو و دیگر سبزیجات سبز رنگ و همچنین میوه های خشک مانند آلوخشک و غیره به دفع راحت کمک می کنند. توصیه می کنیم از مصرف عدس و دیگر میوه های خشک مانند برگه زردآلو نیز غافل نشوید.

بنابراین اگر مشکل زانودرد و غیره ندارید و می توانید از توالت ایرانی استفاده کنید، باید بدانید که بیشتر به نفع سلامتی تان است. اما اگر به هر دلیلی مجبور هستید از توالت فرنگی استفاده کنید، بهتر است همیشه یک چهارپایه پلاستیکی کوچک زیر پاهایتان قرار دهید و کمی به سمت جلو خم شوید تا بدن تان در زاویه 35 درجه (بین باسن و بالاتنه) قرار بگیرد. در این صورت بدن در وضعیت چمباتمه قرار می گیرد و روده و کلیه ها بدون درد و ناراحتی، کاملا تخلیه می شوند.

در هنگام استفاده از توالت ایرانی یا توالت شرقی یا توالت آسیایی ، ماهیچه های ران و عضله شکن به قسمت فراخ روده بزرگ ( سیگموئید ) فشار می آورد و اگر وزن بر روی پای چپ بأشد در حداقل زمان فضولات دفعی خارج میگردد.

فقط در حالت فشار به سیگموئید است که روده به طور کامل تخلیه می شود و حتی از انتهای طحال تا انتهای مخرج به یکباره دفع صورت میگیرد و فرد احساس سبکی و راحتی می کند و این سنگینی روی مثانه هم فشار آورده و آن را هم تخلیه می کند.

در هنگام استفاده از توالت فرنگی ، وقتی فرد روی توالت می نشیند ، ” ایلیو سکال ” ( دریچه بین روده کوچک و بزرگ در سمت راست بدن ) در حالتی قرار میگیرد که به آن فشار می آید و دفع به راحتی صورت نمی گیرد و در عین حال قسمت بالای ران کاملا به شکم فشار نمی آورد و باعث تخلیه کامل و راحت نمی شود و در نتیجه این امر در دراز مدت موجب بیماری های روده بزرگ و کلون می شود .

والت فرنگی و یبوست :
می توان گفت یکی از شایع ترین بیماری های دستگاه گوارش ، بیماری یبوست یا خشکی مزاج است که باعث می شود توده دفعی در روده بزرگ سفت شده و به راحتی دفع نشود. علت اصلی یبوست سرعت کم عبور مواد از روده و یا اختلالات دفع می باشد.البته برخی از بیماری ها هم نظیر بیماری دیابت و کم کاری تیروئید و ….. و البته هضم نامناسب مواد غذایی و مصرف برخی داروهای ضد فشار خون و یا کاهنده ی چربی خون هم در ایجاد یبوست نقش دارند.

نشستن در وضعیت «چمباتمه» امکان تخلیه راحت و کامل روده را فراهم کرده و در این شرایط خطر باقی ماندن مدفوع در روده که از عوامل کلیدی ابتلا به سرطان روده و آپاندیسیت محسوب می شود، کاهش می یابد.

فرد در این وضعیت نشستن، مجبور به فشار وارد کردن به روده برای تخلیه کامل مدفوع نیست که این امر باعث کاهش آسیب های وارده به لگن، بواسیر و حتی حملات قلبی می شود.

نکاتی که باید بیشتر درباره توالت فرنگی و ایرانی بدانید:
١- اگر از توالت فرنگی استفاده می کنید حتما ابتدا درب توالت فرنگی را گذاشته بعد سیفون را بکشید تا بخارات و سموم آن خارج نشود.

٢- خانم های باردار در دوره ی بارداری خود برای حفظ سلامت ستون مهره ها و پیشگیری از کمر درد می توانند از توالت ایرانی استفاده نکنند.

٣- هنگام استفاده از توالت ایرانی به وضعیت صحیح نشستن دقت داشته باشید.

٤-توالت فرنگی و محل نشستن را مرتبا تمیز کنید و به نوع شوینده هم توجه کنید تا خطر ابتلا به التهاب های پوستی اطراف باسن و ران را به حداقل برسانید.

٥-بهتر است در مورد استفاده از توالت فرنگی های مکان های عمومی از دستمال کاغذی مخصوص نشیمنگاه استفاده شود.

٦- سعی کنید حوله و مسواک را در دستشویی قرار ندهید تا در معرض بخارات سمی نباشند.

و اما بهترین حالت این است که هم زمان هر دو توالت را در خانه داشته باشیم که اگر فردی دچار تکرر ادرار یا کهولت سن یا آسیب مفاصل زانو بأشد بتواند از توالت فرنگی استفاده کند.

برای استفاده از توالت ایرانی یا شرقی بهتر است به نحوه صحیح نشستن آن دقت شود :

پاها را به عرض لگن باز کرده و می ایستیم ، زانوها را تا می زنیم و روی زمین چمباته می زنیم . اگر در ناحیه مفاصل یا زانو احساس درد وجود داشت کمی وزن را به جلوی کف پا منتقل میکنیم. این حرکت لگن ها را باز ، مفاصل ران را نرم و فرایند را کاملا تنظیم میکند .

فر برقی یا فر گازی

فر برقی یا فر گازی؟

امروزه در بسیاری از خانه ها برای تهیه و پخت ماهی، گوشت، پیتزا از فر استفاده میگردد بدون شک داشتن اطلاعات کافی پیش از خرید هر وسیله ای ،  راه گشا و تسهیل کننده در امر انتخاب خواهد بود. از آنجایی که اجاق ها قیمت نسبتا بالایی دارند و ورودشان به منازل برای سالهای طولانی خواهد بود لذا لازم است در انتخاب اجاق و فر خود نهایت دقت را داشته باشیم.
مقایسه فر برقی و فر گازی سوالی است که اکثرا برای انتخاب فر با آن مواجه هستیم و تصمیم گیری برای خرید را دشوار می کند، کلینیک ساختمانی شریفیدر این مطلب مزایا و معایب فر برقی و فر گازی را به اختصار عنوان کنیم تا کمکی به تصمیم گیری شما کرده باشیم.
در مقام مقایسه فر برقی و فر گازی، تفاوت بسیار کم است ولی انتخاب را سخت می کند، درست است که کنترل فر های گازی آسان تر است ولی برخی امکانات فر های برقی از قبیل گرمای سریع و خاموش شدن، انتخاب را کمی مشکل می کند.
برای اینکه تفاوت بین فر های گازی و فر های برقی را بدانیم مزایا و معایب هر کدام را به اختصار توضیح می دهیم.

فر گازی

فر های گازی نسبت به فر های برقی ارزان تر، سریع تر و برای محیط زیست مناسب ترند. فر های گازی به گاز شهری وصل می شوند و معمولا هم یک سیم اتصال به برق برای روشن شدن فن،لامپ و نور پیلوت دارند.

مزایای فرگازی

فر گازی سریع تر گرم می شود، سریع تر خاموش و سرد می شود.

محیط پخت در فر گازی اصطلاحا مرطوب است که این پخت مرطوب سبب می شود که غذای شما نسبت به زمانی که در فر برقی می پزد کمتر خشک شود.

هزینه ی مصرفی یک فر گازی نسبت به فر برقی پایین تر است، به این دلیل که در کشور ما انرژی گاز ارزانتر از برق می باشد.

هزینه ی نگه داری و تعمیرات فر گازی نسبت به فر برقی پایین تر است همچنین یک فر گازی به مراتب از فر برقی بادوام تر است و چون قسمت های عملیاتی و متحرک کمتری دارند، کمتر در معرض شکستن و خراب شدن هستند.

معایب فر گازی

بعضی از فر های گازی درجه حرارت را به طور ثابت نگه نمی دارند بنابراین فرآیند پخت و پز به صورت یکنواخت انجام نمی شود.

فر گازی در حد یک فر برقی نمی تواند محیط پخت را خشک کند، این پخت مرطوب معایبی هم دارد از جمله اینکه برای پخت نان و کیک اسفنجی و … به مشکل بر می خوریم.

یکی دیگر از معایبی که می توان به فر گازی گرفت این است که در این نوع گازها به دلیل تجمع گاز در فر و استفاده از جریان الکتریسیته ای که برای روشنایی لامپ یا نور پایلوت استفاده می شود، احتمال بروز حادثه می باشد در نتیجه باید آگاهی کامل داشته باشیم.

به دلیل وابستگی فر های گازی به شعله و نداشتن ساز و کار برقی برای کنترل داشتن فر گازی روی حرارت، کنترل دمای داخل سخت تر از فرهای برقی است.

فر برقی

در فر های برقی پخت غذا بوسیله ی تابش گرما توسط یک عنصر گرمایشی که در قسمت پایین و بالای فر قرار گرفته اند انجام می شود. از این المنت ها موج حرارتی تولید می شود که سبب می شود درون غذا کاملا پخته شود.

تمیز کردن فر های برقی راحت تر از فر های گازی است.

مزایای فر های برقی

میزان داغ شدن و درجه حرارت این فرها بسیار بالاتر از فرهای گازی است.

ویژگی تمیز کنندگی خودکار هم به دلیل وجود همین حرارت بالا راحت تر شده است بدین صورت که گاها با ایجاد دمای ۹۰۰ درجه سانتی گراید می تواند تمام تکه های باقی مانده از غذا را به خاکستر تبدیل کند.

فر برقی مناسب برای پخت و پز خشک می باشد (پخت وپز خشک اصطلاحی است که برای قیاس با فر گازی به کار می برند) این پخت مناسب برای پخت نان و شیرینی و کیک اسفنجی و … است.

فر برقی کنترل دقیقی به روی درجه حرارت دارد که این مزیت باعث می شود در طول پخت درجه حرارت ثابتی داشته باشیم.

معایب فر برقی

از نظر اندازه فر برقی کوچکتر از فر گازی است بدلیل وجود دیواره های عایق ضخیم در داخل فر می باشد.

المنت های موجود در فر برقی معمولا هر چند وقت نیاز به تعویض دارند.

میزان برق مصرفی فر های برقی زیاد است.

جمع بندی مقایسه فر برقی و فر گازی

با توجه به مطالب ذکر شده، بعنوان مقایسه فر برقی و فر گازی، میتوانیم به این جمع بندی برسیم:

 • مصرف انرژی فر
 • عایق بندی بدنه برای حفظ دمای داخلی
 • تحمل دمای شیشه داخلی
 •  دارای ضمانت معتبر
 • جنس بدنه داخلی، کیفییت درب فر
 • سیسیتم فر
 • سایز و اندازه فر را هنگام خرید مد نظر قرار دهید

 

 • کدام برند فر بهتر است؟

در بین محصولات ایرانی چندین کارخانه ای که فر تولید مینماید اخوان ، کن ، داتیس است و این به آن منظور نیست که فر های کارخانه های دیگر بلا استفاده هستند بلکه با در نظر گرفتن قیمت تنوع محصول کیفیت ضمانت و خدمات پس از فروش بهنر هستند.

 

مزایای کابینت روشویی پی وی سی

مزایای کابینت روشویی پی وی سی
امروزه با گسترش علم و و تکنولوژی در زمینه ی طراحی و اجرای دکوراسیون نسبت به گذشته، می توان گفت : که اجرای هر طرحی امکانپذیر است. با ورود ماشین آلات و دستگاههای پیشرفته پی وی سی، منحنی کار بسیار ساده و لذت بخش بوده و سرعت تولید را افزایش می دهد.

پی وی سی به عنوان یک پانل پلاستیکی ، در ساخت کابینت سرویس بهداشتی، روشویی حمام و دستشویی استفاده می شود. البته بعضی از تولید کننده های کابینت روشویی از ورق های ام دی اف با روکش پی وی سی استفاده می کنند که آنها را نباید با کابینت تمام پی وی سی اشتباه گرفت و درهنگام خرید باید بیشتر دقت کرد.

کابینت های پی وی سی بدلیل داشتن گزینه ها و آپشن های مختلف، برای هر نوع فضا و سبکی مناسب می باشند. اگر بدنبال کابینتی مناسب برای حمام مدرن خود هستید، کابینت های روشویی پی وی سی تمام انتظارات شما را به طور باور نکردنی برآورده کرده و یک طراحی بی نظیر و چشم نواز خواهید داشت.

کابینت روشویی پی وی سی در بین مشتریان بسیار محبوب می باشد و البته که نصب آسان و طراحی بی نظیر، به محبوبیت آنها کمک زیادی کرده است.

ورق های پی وی سی دارای طرح ها و رنگ های متنوعی هستند و دیگر نیازی به رنگ آمیزی نیست. ساخت و نصب آنها در مقایسه با کابینت های چوبی آسان تر بوده و هزینه ی کمتری دارد. ورق های پی وی سی با ضخامت مختلف به دو صورت هایگلاس و مات تولید می شوند.

مزایای پی وی سی :
رنگ بندی متنوع
دوام و طول عمر بالا
عایق گرما و حرارت
ضد خش
وزن بسیار سبک
نصب آسان و کم هزینه
100 درصد ضد آب
معایب :

تنها عیب ورق های پی وی سی تجزیه نا پذیری و آسیب رساندن به محیط زیست می باشد.

مقایسه pvc و mdf
اگر بخواهیم به پی وی سی و ام دی اف نگاهی مقایسه ای داشته باشیم، می توانیم بگوییم پی وی سی از ام دی اف بسیار جلوتر خواهد بود. زیرا طول عمر بالای پی وی سی و مقاومت بالای آن در برابر دما، رطوبت، ضربه، خش و مواد اسیدی موجب محبوبیت آن در سال های اخیر در نزد مشتریان شده است. البته نمی توان منکر زیبایی و منحصر به فردی پی وی سی شد. پی وی سی ها در دو نوع مات و هایگلاس قابل تهیه می باشند که البته نوع براق پی وی سی ها در سال گذشته با استقبال بسیار خوبی از سوی مشتریان مواجه بوده است.
به طور کل می توان گفت نگهداری از کابینت های پی وی سی در مقایسه با کابینت های ام دی اف بسیار آسان تر است؛ ضمن اینکه تفاوت سبک و سیاق طراحی و پیاده سازی کابینت های پی وی سی در مقایسه با کابینت های ام دی افی از نقاط جذب مشتریان به سمت این خلاقیت نوین به حساب می اید.

تعویض مغزی شیرآلات قدیمی

چگونه جلوی چکه کردن شیرآلات قدیمی را بگیریم؟

امروزه کمتر کسی است که همچنان از شیرهای قدیمی با مغزی های سرد و گرم جدا استفاده کند و تقریباً در انواع شیرآلات جدید، همه نوع شیر آب برای نیازهای مختلف مانند شیر حمام و شیر دستشویی و شیر ظرفشویی و … با سلیقه های مختلف وجود دارد.
اما در مکان هایی که ساختمان های قدیمی وجود دارد و خانه های آن محله نوسازی نشده باشد، شیر آب قدیمی وجود دارد و به مرور زمان این شیر آب ها چکه می کنند. شیرآلات پیچی دارای دو شیر هستند که در صورت خرابی احتمالاً واشر شیرآلات یا مغزی آن‌ها دچار خرابی شده است.

امروزه به دلیل بروز بحران کم‌آبی در سراسر جهان، به‌ویژه کشور ایران، صرفه‌جویی در مصرف آب و جلوگیری از هدر رفتن آن اهمیت بسیاری دارد. حال اگر شیر آب خانه شروع به چکه کردن کند و تعمیرکار نیز در دسترس نبوده یا به این زودی تعمیرات شیر آب خانه شما را انجام ندهد، چه اتفاقی می‌افتد؟ بدیهی است که مقادیر زیادی از آب مصرفی و آشامیدنی هدر می‌رود. توصیه می شود که شیر آب منزل یا محل کار خود را با شیرآلات جدید جایگزین کنید و اگر امکان جایگزینی را نداشتید، پس تعمیر شیر آب خانه در اسرع وقت می‌تواند از اتلاف مقادیر بسیار زیادی آب جلوگیری کند. منظور از شیر های قدیمی یا همان کلاسیک شیر هایی است که از مغزی های برنجی و سرد و گرم جدا تشکیل شده اند. بنابراین امیدواریم کلینیک ساختمانی شریفی، شما را در تعمیر شیر‌آلات خانه‌تان یاری رساند.

مانند شکل زیر
optimized-d6dr
فرض کنید که شیر آب سرد چکه می کند.
optimized-hj81
اول در پوش شیر را باز کنید. در بعضی از شیر ها به صورت پرسی میباشد و برخی به صورت پیچی.
optimized-hrzj
در مرحله بعد پیچی را که در تصویر میبینید باز کنید.
optimized-vrio

سپس کله شیر را درآورده و اگر نتوانستید درپوش را خارج کنید؛ چند ضربه کوچک به پشت کله شیر بزنید.
shir1 5

بعد با آچار مناسب مغزی شیر را باز نمایید.
optimized-3rdl

مهمترین بخش در تعمیر چکه شیر این قسمت است که بعد از باز نمودن مغزی باید توجه داشته باشید کف شیر ترک نداشته باشد برای این کار باید ببینید دایره ای که در عکس مشخص شده دارای ترک نباشد و دایره کامل باشد در غیر این صورت حتی اگر مغزی را تعویض نمایید باز هم شیر چکه خواهد کرد.
optimized-edzg

در صورتی که کف شیر ترک داشت با کف تراش باید کف شیر تراشیده شود تا مثل عکس زیر کاملا یک دست بگردد.
optimized-9htj

و در مرحله اخر میتوانید واشر مغزی را تعویض نمایید و یا در صورت نیاز یک مغزی نو را جایگزین کنید.
optimized-yggz

و در اخر حال که مشکل را برطرف کرده اید تنها کافیست تمامی مراحل را به صورت معکوس مجدد طی کنید و تمامی قطعات را در جاهای خود ببندید. بدین صورت مشکل چکه کردن شیر شما بر طرف خواهد شد.

چند نکته مهم

اگر پیچ مغزی باز نشد چکار کنیم؟ در این زمان کله شیر و مغزی را باید بشکنیم تا بتوانیم مغزی را تعویض نماییم.

اگر خود مغزی باز نشد چکار کنیم؟ : باید از اچار شلاغی یا ۲ دسته برای باز کردن استفاده نمایید.

اگر شیر سفت باز و بسته میشود مشکل از کجاست؟ : باید مغزی را عوض کنید.

اگر شیر هرز میچرخد چه کار باید کرد؟ : در این حالت هم باید مغزی تعویض گردد.

اگر مغزی نو انداختید و باز شیر هرز میچرخد باید شیر را کاملا عوض نمایید و یا اینکه کفی شیر را باز نموده و کفی را عوض کنید.

Theme Settings